The Frontal Kimdir ?

Belkide bu topraklarda doğdum, belkide çok uzaklarda ama şu anda Türkiye’de yaşıyorum. Türkiye’de çalışıyor ve hayatımı burada kazanıyorum. Bir yabancıya göre belki güzel Türkçe yazı yazıyorum, bir yerliye göre belki de çok devrik cümleler kuruyorum. Kim olduğumdan ziyade bu süreç nasıl başladı ? Mesleğim bana göre çok önemli bir meslek (: (herkesin mesleği gibi ) Özel sektörde faaliyet gösteren 4 şirkete danışmanlık hizmeti veriyordum. 2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan Kentinde görülen ve bütün dünya’ya yayılan Covid-19 virüsü herkesin olduğu gibi benimde hayatımı etkilemiş bulundu. Çevremde bulunan kişilerden virüse yakalananlar oldu ama hepsi şu ana kadar Covid-19’u yenmeyi başardılar.

Ama dünyamızda gerçekleşen bu korkunç süreç bana hayatı sorgulama fırsatı vermişti. İşte o zamana kadar yapmış olduğum bütün planları artık gözden geçirmeye başladım. Hayalini kurup mutlu olduğum ve onlara ulaşmak için çaba sarf ettiğim hedeflerimi sorgulamaya başladım. O hedeflerin hiçbirine henüz ulaşamamıştım. Yaşım 30’du ve son durumlardan sonra o gücü de kendimde hissedemiyordum.

Birgün uyandığımda işe gitmek istemediğimi fark ettim. Dakikalarda o tatlı uykuya tekrar dalmalı mı? yoksa hemen kalkıp hazırlanıp işe mi gitmeliyim ? diye kıvrandım. İşe gitmemem ve bugünü kendime ayırmam gerektiğine karar verdim ve uyumaya devam ettim. Evet ettim ama fazla geçmeden yataktan kalkıp kendime şunları söyledim;

“Aptal, sen bir aptalsın. 2 ay çalışmadan geçinebilecek paran mı var lan senin, APTAL! Kovulmadan önce koşa koşa işe git, yapmacık yöneticilerinin yapmacık klas gözükmelerini anlamıyormuş gibi gözlerinin içine baka baka anlattıkları o bok gibi şeyleri dinle ve o anın gerektirdiği o yapmacık davranışlarını sergile. Yoksa kapı kapı iş dileneceksin.” Ben bunları daha önce de kendime söylemiştim.

Danışmanlığını yaptığım firmalardan ayrıldım. Kapitalizmin tasma taktığı bir köleden, kapitalizmin pençesinden kaçmak için koşan bir birey olmaya çalışıyorum. Başkasının servetine servet katması için sağlığımı, gençliği , en güzel günlerimi harcamak yerine artık bana huzur veren beni mutlu eden her şeyin peşinden koşuyorum. Bakalım hayatta başıma gelenler sizinde dikkatinizi çekecek mi ?

Peki, ilerleme planımız nedir ?

İnternet sitemize haftada bir yazı bırakmayı planlıyorum. Makale, kompozisyon, betimleme demiyorum çünkü çıktığımız yolculukta yürüdüğümüz yolun sonu şuan için görünmüyor…. (21.05.2020)

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: